logo

Antalya liseler

Antalya liseler taban puanları ve yüzdelik dilimleri göz önünde bulundurulduğunda, iyi bir ön hazırlık süreci sonunda bu okullara girmenin çok da zor olmayacağını söylememiz gerekir. Özellikle de Antalya özel liseler listesinin oldukça kabarık olduğu düşünülürse. Ankara, İstanbul, İzmir gibi çok rağbet gören illerle oranla Antalya özel liseler taban puanlarının daha düşük olması, LGS sınavında bu okulları tercih eden öğrencilerin de şansını yükseltiyor doğal olarak. Tabi Antalyadaki özel liseler için sadece LGS sınavına odaklanmamak lazım. Zira bu okullar arasında kurumsal sınavları tercih eden liseler de oldukça fazla. Önemli olan sizin hedeflediğiniz okulun hangi puan türünü geçerli saydığı.

Antalya liselerinde eğitim fırsatları

Başta da söylediğimiz gibi, eğer kendinize hedef olarak Antalya liseler arasından birini belirlediyseniz, hangi sınava girecek olursanız olun iyi bir hazırlık yapmanız şart. Eğer bir kolejde eğitim alıyorsanız ek bir yönteme gerek duymayabilirsiniz. Çünkü kolejlerin birçoğunda LGS, AYT, TYT gibi sınav hazırlıklarına eğitim programları arasında geniş yer verilmektedir. Öğrencilerin etkin bir biçimde sınava hazırlanmasına destek sağlayan bu kolejlere devam eden öğrenciler de doğal olarak herhangi bir dershaneye devam etme ihtiyacı hissetmemektedir. Fakat bir devlet okuluna gidiyorsanız mutlaka ama mutlaka Antalya LGS hazırlık dershaneleri arasında size en uygun olanından eğitim desteği almalısınız. Çünkü her ne kadar Antalya özel lise taban puanları çok yüksek olmasa da bu sınava en iyi şekilde hazırlanan bir sürü rakibiniz olacaktır. Özellikle de en iyi Antalya Özel Anadolu Liseleri için tercih yapacaksanız; çok ciddi ve sistemli bir çalışma düzeni oluşturmanız bile yeterli gelmeyebilir. Bu nedenle risk almak istemiyorsanız işi sağlam tutmakta yarar var.

Tabi bir de şunu atlamamak gerekli; Antalya özel liseleri için belirlenen ücretler aile bütçenize ne kadar uygun. Çünkü LGS ya da kurum sınavı sonunda taban puanı sağlamış olsanız bile eğitim alabilmek için okulun talep ettiği ücreti ödemek zorundasınız. Bu de en önemli noktalardan biri. Fakat bazı özel liselerin LGS puanı ile gelen öğrenciler LGS indirimi yaptığını biliyoruz. Siz de bu konuyu araştırarak tercih edeceğiniz okul için bu tarz bir indirimin söz konusu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Comments are closed.