logo

ANTALYA LİSELER

Liderliği ve yaklaşımıyla ülkemiz ve diğer ülkeler tarafından örnek alınan,  Türkiye’nin en güçlü eğitim kurumu olarak Antalya Liseler arasında olan okulumuzun başarısı artmaktadır. Dünyadaki en modern ve güncel eğitim yaklaşımlarından şekillenen bir eğitim ve öğretim ortamı sunmayı amaçlıyor ve bu yönde öğrencilerimize yabancı dil konusunda lider bir dil eğitiminde hizmet veriyoruz. 

Farklılıklara değer veren, ölçümleme ve değerlendirme süreçleriyle sürekli güncel kalarak niteliklerini geliştiren ve farklı öğrenme tarzlarına hitap edebilen esnek bir eğitim yaklaşımı ortaya koyuyoruz. Antalya Liseler olarak temel amaç;  ileri bakış açısına sahip, yenilikçi bireyler yetiştirmek;  alanlarında sınavlarına hazırlanan öğrencilerin hedeflerine en verimli ve en huzurlu şekilde ulaşmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizin kendi fikirlerine sahip olmasını amaçlıyor, bu fikirleri ezbercilikten uzak bir biçimde, özgürce ifade edebilmelerini ve tartışmalarını sağlayacak bir ortam oluşturmaya çabalıyoruz. Her öğrencinin aynı bilgiyi farklı yöntemlerle öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak öğrencilerimizi ayrı ayrı anlamak ve onlara en uygun öğrenme biçimini belirlemek, tüm öğrenme stillerini kapsayan bir eğitim modeli uygulamaya çalışıyoruz. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik servisimiz her öğrencimiz için bu değerlendirmeleri yaparak öğretmenlerle ve velilerimizle paylaşıyor. Ve velililerimizi ve öğrencilerimizi buna göre yönlendiriyoruz.

Antalya Liseler olarak Hedef ve İlkelerimiz Nelerdir? 

Tüm öğretmen ve görevli kadrosu ile öğrenci ve velilerin memnuniyetini sağlayacak eğitim hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.  Amacımız, öğrencilerimizin sürekli başarılı olmasını sağlamaktır. Bizim için en önemli şey sürekliliktir.Daima “en iyi” olmak üzere hedeflerimiz belirleniyor. Nitelikli bireyler yetiştirdiğinin bilincinde ciddi bir eğitim kurumu; Antalya Liseler olarakhedefi, başarıya giden yolu öğrenciye en kolay şekilde öğretmektir. Ezberci bir yaklaşım sergilenmeden, öğrencinin konuyu özümlemesi sağlanarak eğitim verilmesi amaçlanıyor.Her öğrencisini özel olarak tanımayı ve onun ihtiyaçlarını anlamaya yönelik programlar geliştirmeyi hedefliyoruz. Bireysel farklılıkları gözeterek, çağdaş ve bilimsel programlar hazırlıyoruz. Öğretmen, öğrenci ve velinin aynı dili konuşması birinci derecede önem arz ediyor. Çalışanlarının amacı, tüm öğrenci ve velilerin burada geçirdikleri zamanın onlar için anlamlı olmasını sağlamaktır.  Öğrencimizin başaracağına inanarak çalışmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Gelecek nesile ve ülkesine en iyi şekilde hizmet edecek başarılı gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *