logo

Antalyadaki özel okullar

Antalyadaki özel okullar arasında, eğitimin her alanında kendini gösterebilmiş, başarıları ile öne çıkabilmiş kurumlar bulunmaktadır. Her ilde olduğu gibi Antalya’da da özel okul seçenekleri, devlet okullarına alternatif kurumlar olarak ebeveynler tarafından değerlendirilmektedir.

Antalya; doğal güzellikleri ve tarihi atmosferi ile ülkemizin en güzel şehirlerinden biridir. Genellikle tatil beldesi olarak adından sıkça söz ettiren bir il olmasının yanı sıra; eğitim kurumlarıyla da dikkat çekmektedir. Antalyadaki özel okullar arasında eğitim kalitesi ile tercih edilen kurumlar yer almaktadır. Antalya’nın en iyi özel okulları, bölgenin eğitim kalitesini yükselten, nitelikli eğitim olanağı sağlayan okulların başında gelmektedir. Bir eğitim kurumunu başarılı kılan ve donanımlı öğrenciler yetiştirmesinin temelinde yatan tüm özellikleri bu okullarda bulmak mümkündür. Dinamik eğitimci kadroları, başarılı ve sistemli çalışma programları, yabancı dil ağırlıklı eğitim sistemleri, aktivite ve sosyal projelerle destekledikleri bireysel gelişim programları Antalyadaki özel okullar kapsamında sağlanan olanaklardan bazılarıdır. Bu tarz hizmetlerle öğrencileri geleceğe çok daha donanımlı bir şekilde hazırlayan Antalyadaki en iyi özel okullar, sınav başarı oranlarıyla da başarılı çizgisini ortaya koymaktadır. Devlet okulları ile özel okullar arasında bir tercih yapmak zorunda kalan bireyler için; eğitim kalitesi kadar özel okul ücretleri de son derece önemli bir konudur. Antalya özel okul ücretleri ortalama fiyat ararlıklarında seyretmektedir. Özel okul ücretleri sadece Antalya’da değil ülkemizin genelinde; eğitim alanına, kurum kimliğine, eğitim hizmetlerine ve buna benzer birçok kurumsal özelliğe göre farklılık gösterebilmektedir. Yani özel okul ücretleri arasında görülen farklılıklar oldukça normal karşılanmalıdır ve kurumlar arası bir kıyaslama yaparken kurum olanakları da mutlaka değerlendirmeye katılmalıdır. 

Antalya’daki özel okul seçenekleri arasında; özel anaokulları, kolejler ve özel Anadolu liseleri yer almaktadır. Bölgede yer alan Özel anaokulları ve kolejler direk kayıt alan kurumlardır. Fakat Özel Anadolu Liseler grubunda yer alan herhangi bir okula kayıt yaptırabilmek için kurum tarafından öngörülen sınava katılmak ve bu sınav neticesinde geçerli bir puan almak gerekmektedir. Bu sınav kurumun tercihine bağlı olarak ülke genelinde düzenlenen LGS sınavı olabileceği gibi, kurum tarafından düzenlenen bir kurumsal sınav da olabilmektedir.

Previous

Comments are closed.